Wernisaż wystawy "Dzień Dobry na Zawsze! /Pamięci Władysława Hasiora/"
w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, 21 stycznia 2019 r. Wystawa czynna do 10 lutego 2019 r.

Częste wizyty w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem umożliwiły naszej grupie swoiste zaprzyjaźnienie się z twórczością Władysława Hasiora, a właśnie przypadająca okrągła rocznica Jego urodzin /1928/ i śmierci /1999/ sprowokowały nas do podjęcia malarskiej rozmowy z Mistrzem. Bo, jak pisze Herbert Read, sztuka zawsze była i musi pozostać rodzajem rozmowy prowadzonej przy pomocy symboli, toteż tam, gdzie nie ma symbolu, a zatem i rozmowy, nie ma sztuki. - Oczywiście, dla odbiorcy. Nasze prace są więc rodzajem gry osoby interpretującej z dziełem, pamięcią, miejscami związanymi z Hasiorem; gry wymagającej współbrzmienia z różnorodnymi sytuacjami. Owa syntonia jest szczególnym rodzajem poruszenia podmiotowości i stąd też płyną impulsy tworzenia. Wszak człowiek zawsze reaguje na własną recepcję dzieła, nie na tzw. dzieło obiektywne, podobnie jak reaguje na własny odbiór świata, nie na świat obiektywny. Kończąc tę krótką refleksję dodam jeszcze jeden akcent osobisty. Otóż dokładnie 20 lat temu wystawiałem moje malarstwo w Galerii Władysława Hasiora. W prezencie otrzymałem album z dedykacją zakończoną słowami: Dzień Dobry na Zawsze! Dzisiaj są one niemniej ważne, staja się wyraźnym impulsem do artystycznego spotkania z Mistrzem i Jego dziełami.
Jacek Bukowski


Wernisaż wystawy "Pamięci Tadeusza Kantora" w Ośrodku Kultury Gaude Mater w Częstochowie, 30 czerwca 2018 r.


Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego uprzejmie zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Kosiak „Namalować rytm życia“, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa. Wystawa czynna do 31 stycznia 2018 r.


Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego uprzejmie zaprasza na wystawę malarstwa poświęconego
Pamięci Tadeusza Kantora, Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa. Wystawa czynna do 26 listopada 2017 r.


Wernisaż wystawy "Hommage à Stanisław Ignacy Witkiewicz", Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, Warszawa. Wystawa czynna do 13 listopada 2016 r.


Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego uprzejmie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa poświęconej
Pamięci Tadeusza Kantora /1915-1990/
21 maja 2016 roku o godz. 16.00, Galeria Ordynacka, ul. Ordynacka 9, Warszawa.


Wernisaż wystawy Iwony Nielubowicz "Malarstwo z lat 2006-2016", Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa. Wystawa czynna do 18 kwietnia 2016 r.


Wernisaż wystawy "Hommage à Stanisław Ignacy Witkiewicz", Dom Kultury-Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa. Wystawa czynna do 13 stycznia 2016 r.


Artyści:

Andrzej Biczewski
Anna Boszko
Jacek Bukowski
Anna Grzybowska
Waldemar Kusal
Anna Łącka
Barbara Kosiak
Elżbieta Kwiatkowska
Zbigniew Maciejewski
Wiktoria Mikulska
Iwona Nielubowicz
Danuta Niklewicz
Jolanta Noga
Krystyna Rafalska
Hanna Szoll

mail: pracowniajb@op.pl